Literatura

ULOTKI

Renesansowa ideologia „Ad fontes” (Powrót do źródeł) nadała kierunek poszukiwań podstaw chrześcijaństwa w Piśmie Świętym. Za symboliczny początek Reformacji przyjmuje się ogłoszenie 31 października 1517 roku przez Marcina Lutra, zakonnika i wykładowcę na Uniwersytecie w Wittenberdze 95 tez wzywających do reformy nauki o odpustach oraz życia religijnego w Kościele.

 

Pewien bogaty człowiek miał ukochanego syna. Ojca i syna cechowało wspólne zamiłowanie do kolekcjonowania dzieł sztuki. Razem podróżowali po świecie, przydając do swojej kolekcji wyszukane, najlepsze dzieła sztuki, takie jak bezcenne dzieła Picassa, Van Gogha, Moneta i wielu innych. Wtedy nadszedł smutny dzień, kiedy naród został wciągnięty w wojnę. Młody człowiek opuścił dom, by służyć ojczyźnie…………………

1

Czasami najmądrzejsi ludzie nie wiedzą, dokąd zmierzają. A czy ty wiesz, dokąd idziesz? Quo vadis? Dokąd idziesz ty?

1

„Moja ręka uczyniła to wszystko”

Czy widziałeś podpis twórcy w przyrodzie? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad pochodzeniem tego wszystkiego

ulotka

KSIĄŻKA:

Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas a prześlemy do Ciebie
bezpłatny egzemplarz  książki: „Tajemnica życia”.

ksiazka1

Opis książki:

Tajemnica życia jest tajemnicą, która trwa przez wszystkie pokolenia, od kiedy człowiek pojawił się na Ziemi. Dlaczego tu jesteśmy jaki sens ma nasze życie, czy istnieje coś lub ktoś nadprzyrodzony, o co właściwie chodzi w życiu – te i inne liczne pytania zadajemy od niepamiętnych czasów. To znaczy zadajemy je, jeśli nie daliśmy się porwać przez bieg życia, a nasz umysł w całości wypełnić jego codziennymi sprawami.

Publikacja, którą trzymacie w rękach, powstała ze zrozumienia, że tajemnice istnieją po to, aby być odkrywane. Dlatego również w wypadku tajemnicy życia istnieje droga, która prowadzi do celu, do poznania największej z nich. „Kto go poznał, poznał wszystko, kto go nie poznał, nie poznał nic? – parafrazując słowa Blaise Pascala.
Dlatego proponujemy każdemu wycieczkę drogą, która sama o sobie nie waha się twierdzić, że to właśnie ona prowadzi do odkrycia tej tajemnicy. Brzmi to zarozumiale? Może nawet arogancko? To wszystko możecie ocenić podczas wędrówki. Nieuzasadniona potrzeba nie jest godna uwagi. Jednak rzeczywistość już wiele razy pokazała, że ci, którzy jak Kopernik, Galileusz, Hus i wielu innych, zajmowali nieugięte stanowisko, mieli jednak rację.

TAJEMNICA ŻYCIA – audiobook

Tajemnica Życia

W końcu – oceńcie sami!

Fragment książki: Bajka indiańska

Jeśli jesteś zainteresowany naszą literaturą. Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego. FORMULARZ